پرسش های متداول

پرسش های متداول

چگونه از کیفیت محصولات ایران یورو مارکت اطمینان حاصل کنم؟

محصولات ارائه شده در فروشگاه ايران يورو ماركت از شركت های معتبر و رسمی در اروپا و ایران عرضه ميشود و تمام فروشندگان محصولات خود را به واسطه ايران يورو ماركت به صورت آنلاين به فروش ميرسانند. فروشنده پس از تایید اعتبار و بررسی های سخت گیرانه امکان قرار دادن محصول در ایران یورو مارکت را دارد و اصالت کالا یکی از شرایط ما برای سرویس دهی به فروشندگان است.

آیا قیمت کالا ها نیز توسط ایران یورو مارکت بررسی میشود؟

خیر. فروشنده مختار است محصولات خود را به قیمت دلخواه به فروش برساند.

آیا ایران یورو مارکت کالای فروشندگان دیگر را ارسال میکند؟

خیر. مسئولیت ارسال کالا با فروشندگان است. اما فروشندگانی که از اروپا کالاهای خود را ارسال میکنند در هماهنگی کامل با ایران یورومارکت هستند.

سفارشم را ثبت کردم. چند روز دیگر کالا به دستم میرسد؟

بستگی به مکان فرشنده دارد. برای سفارش هایی که از اروپا ارسال ميشود حداقل 14تا 20 روز كاری زمان لازم است تا کالا به دست خريداران برسد.
برای سفارش هایی که از ایران ارسال میشود این روند حداکثر یک هفته زمان میبرد.

نحوه ارسال کالا از وب سایت ایران یورو مارکت چگونه است؟

فروشندگان موظف هستند برای سفارش هایی که از اروپا ارسال میشوند از پست DHL و GLS استفاده کنند و کد رهگیری و بار نامه را برای مشتری از طریق پست الکترونیکی ارسال کنند. برای سفارش هایی که از ایران ارسال میشود فروشنده موظف است شرایط را در صفحه محصول درج نماید. بنابراین فروشندگان باید دقت لازم را در انتخاب روش ارسال داشته باشند تا رسیدن کالا به دست خریدار مطمئن باشند.

هزینه گمرکی چگونه محاسبه میشود؟

پست DHL و GLS هزینه گمرکی را پرداخت مینماید و مبلغ را در هنگام تحویل کالا اخذ مینماید. و نیازی به مراجعه مشتری برای امور گمرکی نیست. هزینه گمرک کالا در ایران به طور معمول از بسته هایی که حاوی تعداد زیادی کالا نباشد گمرکی اخذ نمی شود به طور مثال یک بسته که حاوی دو پیراهن و یک شلوار و یک کفش و یک ساعت باشد مشمول حقوق گمرکی نمی شود البته این که دقیقا از چه حدی بالاتر باشد مشمول اخذ گمرکی می شود کاملا سلیقه ای و بر اساس تشخیص مسئول گمرک می باشد در صورتی که کالای شما تجاری محسوب شود مشمول حقوق گمرکی می شود در صورتیکه ارزش کالای شما زیر 100 دلار باشد پست داخلی ایران درب منزل مبلغ 23500 تومان از شما دریافت می کند. البته ممکن است در این مورد نیز استثناناتی وجود داشته باشد که موجب تفاوت های اندکی شود.

روش کاهش هزینه پستی در فروشگاه ایران یورو مارکت

در حد مقدور از یک فروشنده کالای خود را تامین کنید
خریداری که چندین کالا سبک وزن ( کمتر از 250 گرم ) از یک فروشنده در یک سبد خریداری میکند تنها هزینه برای آنها پرداخت میکند مثلا اگر یک خریداری که از یک فروشنده در یک سبد چهار کالا 250 گرمی خریداری میکند با کسی که یک کالا 250 گرمی خرید میکند هزینه پست برای هر دو خریدار یک مقدار محاسبه میشود. حتی المقدور از یک فروشنده  و چند کالا خریداری شود تا هزینه پست کمتر باشد .
مثلا شما یک کیف خریداری میکنید با یک عدد رژ لب، در سایت برای رژ لب 8 یور هزینه پست محاسبه شده و برای کیف 20 یورو ولی در محاسبه نهایی شما فقط هزینه پست کیف را پرداخت میکنید چون ورزن کالای شما به حد نصاب رسید است .
در اروپا هزینه پست از یک کیلو تا دو کیلو یک قیمت میباشد مثلا اگر کالای را شما خریداری کردید و یک کیلو و بیست گرم بود باید هزینه دو کیلو گرم پرداخت شود اگر دو کیلو 250 گرم بود باید هزینه پنج کیلو گرم پرداخت شود برای خرید لطف به تمام نکات توجه کنید.